قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

مجله باشگاه خبرنگاران - باشگاه خبرنگاران - دانلود کتاب

خانه / دنیای ورزشی / رأی AFC به سود کشور عزیزمان ایران نباشد از آسیا کنار می‌کشیم, تهدید تند مهدی تاج

رأی AFC به سود کشور عزیزمان ایران نباشد از آسیا کنار می‌کشیم, تهدید تند مهدی تاج

مهدی تاج مدیر فدراسیون فوتبال گفت: اگر هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا رای کمیته مسابقه های را تایید نکند، نمایندگان کشور عزیزمان ایران از لیگ قهرمانان آسیا کناره‌گیری خواهند کرد.

رأی AFC به سود کشور عزیزمان ایران نباشد از آسیا کنار می‌کشیم, تهدید تند مهدی تاج

مهدی تاج مدیر فدراسیون فوتبال گفت: اگر هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا رای کمیته مسابقه های را تایید نکند، نمایندگان کشور عزیزمان ایران از لیگ قهرمانان آسیا کناره گیری خواهند کرد.

مصاحبه تاج بعد از صدور رای اولیه به نفع ایران

مهدی تاج مدیر فدراسیون فوتبال در مورد آخرین اتفاقات نشست کنفدراسیون فوتبال آسیا که نتیجه اش رای به آخر میزبانی کشور عزیزمان ایران برابر تیم های عربستانی در کشور سوم بوده، گفت وگو کرد.

عبارات مهم : کنفدراسیون آسیا – مسابقات
آقای تاج، جلسه کمیته مسابقه های را چطور ارزیابی می کنید؟

جلسه خوبی بود. ما یک روز سریعتر به ژاپن رفته بودیم و مشورت خوبی هم با اعضای کمیته مسابقه های داشتیم و دلایل منطقی خود جهت آخر دادن به شرایط فعلی را مطرح کردیم. خوشبختانه اعضای کمیته مسابقه های با نظر ما موافق بودند.

همه اعضا حاضر بودند؟

خیر. نمایندگان کویت، سوریه، کره شمالی نبودند و نماینده عراق هم در وقت رای گیری از سالن بیرون رفت. نمایندگان ایران، قطر، امارات و عربستان هم در وقت رای گیری مجبور به ترک سالن شدند تا اعضا آزادانه رای بدهند.

شنیدیم صحبت های شما و نماینده عربستان با هم تفاوت ماهیتی داشت؟

بله. من راجع به سود فوتبال و سود کنفدراسیون صحبت کردم و اینکه اگر این روند ادامه داشته باشد، با آسیب رسیدن به تماشاگران و دلسردی اسپانسرها، فوتبال قاره متضرر خواهد شد؛ ولی نماینده عربستان فقط می گفت کشور عزیزمان ایران ناامن است.

شما در برابر این اتهام دفاع نکردید؟

بله. گفتم اینجا در این جلسه نمایندگانی از کشورهای استرالیا، ژاپن، چین، قطر و کره جنوبی حضور دارند که تیم های کشورشان در چارچوب مقدماتی جام جهانی یا جهت بازی با کشور عزیزمان ایران یا جهت بازی با عراق به کشور عزیزمان ایران آمده اند و بدون کوچکترین مشکلی به کشورشان بازگشته اند و همه کشورها هم در بازگشت گفته اند در امنیت کامل بازی کرده اند. اینها نشان از امنیت مطلق کشور عزیزمان ایران دارد. ما نباید اجازه بدهیم سیاست بیش از این در فوتبال دخالت و مردم را از دیدن فوتبال قشنگ محروم کند. اگر شور تماشاگر و پول اسپانسر از فوتبال آسیا از بین بردن شوند، آسیب بزرگی به فوتبال قاره وارد می شود. یوفا و فیفا اجازه دخالت سیاست در فوتبال را نمی دهند و ما هم باید از دنیا تبعیت کنیم. نماینده قطر هم در آن جلسه خوب صحبت کرد و در نهایت رای گیری بدون 4 کشور ایران، قطر، امارات و عربستان انجام شد.

رای چه بود؟

رای با قاطعیت به میزبانی کشور عزیزمان ایران از هم بازیها بود. بیانیه را هم به این صورت نوشتند که خواست و اراده کمیته مسابقه های به برگزاری بازی رفت و برگشت در همه کشورهاست در حالی که در بیانیه سال قبل به صراحت نام کشور عزیزمان ایران و عربستان را آورده و از این بخش استثنا کرده بودند. در حقیقت کمیته مسابقه های رای داده بود کشور عزیزمان ایران امن نیست.

این تصمیم نهایی است؟

خیر. همه تصمیم های کمیته ها باید در هیات رئیسه تصویب شود همان طور که مصوبات کمیته های ما باید در هیات رئیسه فدراسیون خودمان تصویب شود. البته ما در اجلاس هیات رئیسه که به زودی در بانکوک برگزار می شود، آقای کفاشیان را داریم و مطمئن هستم ایشان به خوبی از دستاورد اخیر دفاع می کنند.

ممکن است حاصل جلسه دیروز کمیته مسابقات، در هیات رئیسه تصویب نشود؟

بله. احتمالش وجود دارد؛ ولی این احتمال کم هست. کمیته مسابقه های صراحتا رای به بازی رفت و برگشت در کشورها از جمله کشور عزیزمان ایران داده و تبصره و قید و استثنا هم در آن دیده نمی شود.

شنیده ایم عربستانی ها مشورت های خود را جهت عوض کردن رای کمیته مسابقه های شروع کرده اند؟

درست هست. همین امروز با دبیرکل جلسه گذاشته اند و می خواهند به دیدن شیخ سلمان هم بروند.

این درست است که عربستانی ها و اماراتی ها گفته اند در صورت تصویب بیانیه جلسه دیروز کمیته مسابقه های در جلسه آینده هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا، دیگر در مسابقه های آسیا شرکت نمی کنند ؟

بله. آنها امروز با دبیرکل AFC جلسه گذاشته و این را گفته اند. این را هم بگویم که تصویر آن هم صادق است و اگر این رای گیری و تصمیم قانونی کمیته مسابقات، در جلسه آینده هیات رئیسه AFC مصوب نشود، ما هم از مسابقه های آسیا کنار خواهیم رفت چون این را ظلمی بزرگ در حق فوتبال کشور عزیزمان ایران و آسیا می دانیم.

گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir

رأی AFC به سود کشور عزیزمان ایران نباشد از آسیا کنار می‌کشیم, تهدید تند مهدی تاج

واژه های کلیدی: کنفدراسیون آسیا | مسابقات | عربستان | عربستانی | مسابقه | فوتبال | امارات | مسابقات | ایران | بیانیه

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جریمه کلوب پرسپولیس جهت علیرضا بیرانوند بخاطر هیس نشان دادن

۲۵ علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش تیم فوتبال پرسپولیس بابت حاشیه های اخیرش از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *