قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

مجله باشگاه خبرنگاران - باشگاه خبرنگاران - دانلود کتاب

خانه / دنیای سیاست / اعتراض مسکو به واشنگتن به علت انتقال اسناد بایگانی کنسولگری روسیه

اعتراض مسکو به واشنگتن به علت انتقال اسناد بایگانی کنسولگری روسیه

روسیه اعلام کرد یادداشت اعتراضی را راجع به انتقال اسناد بایگانی سرکنسولگری روسیه در سانفرانسیسکو تسلیم سفارت آمریکا در مسکو کرده است.

اعتراض مسکو به واشنگتن به علت انتقال اسناد بایگانی کنسولگری روسیه

به گزارش گروه بین‌الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز پنجشنبه اعلام کرد روسیه یادداشت اعتراضی را در خصوص انتقال اسناد بایگانی سرکنسولگری روسیه در سانفرانسیسکو تسلیم سفارت آمریکا در مسکو کرده است.

زاخارووا امروز با بیان این مطلب به خبرنگاران گفت: یادداشت اعتراض روسیه در خصوص این اقدام به سفارت آمریکا در مسکو تسلیم شده است است و بیانیه‌های ما در این باره در واشنگتن نیز به اطلاع مقامات رسیده است.

اعتراض مسکو به واشنگتن به علت انتقال اسناد بایگانی کنسولگری روسیه

او افزود: واشنگتن با انتقال اسناد بایگانی سرکنسولگری ما در سانفرانسیسکو مفاد کنوانسیون کنسولی میان شوروی و آمریکا مصوب سال ۱۹۶۴ را نقض کرده است.

زاخارووا تاکید کرد بر اساس این کنوانسیون آرشیو و بایگانی کنسولی دو کشور در هر وقت و قطع نظر از جا و مکان آن‌ها، اسنادی غصب نشدنی و مصون به شمار می‌رود.

ماریا زاخارووا در بخش دیگری از سخنانش گفت: روسیه به منظور حل و فصل بحران مسلمانان روهینگیا در میانمار جهت بحث و تبادل نظر سازنده در چارچوب شورای امنیت شرکت ملل متحد آمادگی دارد.

زاخارووا ­با بیان این مطلب به خبرنگاران گفت: «ما مطلع شده است ایم بعضی از رسانه‌ها به دروغ گزارش‌هایی منتشر کرده اند مبنی بر اینکه روسیه قصد دارد پیش نویس قطعنامه شورای امنیت شرکت ملل متحد را در خصوص مسئله آوارگان روهینگیا در میانمار وتو کند.»

روسیه اعلام کرد یادداشت اعتراضی را راجع به انتقال اسناد بایگانی سرکنسولگری روسیه در سانفرانسیسکو تسلیم سفارت آمریکا در مسکو کرده است.

عبارات مهم : آمریکا – یادداشت
او افزود: «ولی ما اعلام می‌کنیم آماده ایم تا در خصوص هرگونه کارها سازنده راجع به این مسئله در چارچوب شورای امنیت شرکت ملل وارد مذاکره شویم.»‌

زاخارووا تصریح کرد انگلیس و فرانسه پیش نویس قطعنامه‌ای را در این باره تسلیم شورای امنیت کرد ه‌اند که از نظر ما مشمول بر بعضی بند‌های مسئله ساز است که با اوضاع حساس کنونی در ایالت راخین همخوانی ندارد و منافع دو طرف را در بر نمی‌گیرد و این همان چیزی است که هیئت روسی در نیویورک به اطلاع مقامات دست اندر کار تهیه این سند رسانده اند.»‌

او افزود: در هر حال کار بر روی متن پیش نویس این قطعنامه همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

یادداشت اعتراضی روسیه به سفارت آمریکا در مسکو

واژه های کلیدی: آمریکا | یادداشت | واشنگتن | قطعنامه | روسیه | امنیت | انتقال | اخبار بین الملل

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سوء قصد به جان شهردار آلمانی

۲۱ به گزارش گروه بین‌الملل گروه تحریریه سایت ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، روز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *