قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

مجله باشگاه خبرنگاران - باشگاه خبرنگاران - دانلود کتاب

خانه / دنیای سیاست / آمریکا استقرار پایگاه نظامی در سوریه را حق مسلم خود می‌داند

آمریکا استقرار پایگاه نظامی در سوریه را حق مسلم خود می‌داند

کارشناس امور بین‌الملل گفت:آمریکایی‌ها معتقدند اگر دیگران حق دارند پایگاه نظامی در سوریه داشته باشند ما نیز این حق را جهت خود مسلم می‌دانیم.

آمریکا استقرار پایگاه نظامی در سوریه را حق مسلم خود می‌داند

مهدی مطهرنیا کارشناس امور بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار تحولات منطقه گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان؛ با اشاره به پاکسازی سوریه از حضور تروریست‌های داعش و ضرورت خروج نیروهای نظامی آمریکا از این کشور، اظهار کرد: آمریکا بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی جهت حضور در خاورمیانه با برنامه‌ریزی دقیقی وارد عمل شد.

وی افزود: در 11 سپتامبر سال 1990، بوش نخست، در کنگره ایالات متحده آمریکا، دکترین نظم نوین جهانی را برمبنای پنج شاخص از قبیل دنیایی پر از آزادی، رفاه و به دور از ترور به رهبری آمریکا مطرح کرد.

کارشناس امور بین‌الملل گفت: آمریکا بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی به دنبال دشمن‌تراشی جهت حضور در منطقه نشانه خود یعنی گسترش قدرت آمریکا و آسیا بود، از این جهت به طراحی دکترین پیشرفته از نظر امنیتی پرداخت.

آمریکا استقرار پایگاه نظامی در سوریه را حق مسلم خود می‌داند

مطهرنیا با بیان اینکه در دکترین پیشدستی، نظم نوین جهانی، تئوری جنگ تمدن‌ها و مبارزه با تروریسم مطرح شده است هست، خاطرنشان کرد: مدت‌ها بعد ترور به عنوان دشمن مهم آمریکا مطرح شد، همچنین القاعده نیز با انجام عملیات 11 سپتامبر بهانه و دستاویزی به آمریکا داد تا در آسیا و در افغانستان حضور پیدا کند.

وی بیان کرد: آمریکا نخست در خاورمیانه عربی و سپس با فرو ریختن صدام در عراق حضورش را در خاورمیانه تثبیت کرد. اکنون هم مانند رقبایش به دنبال استقرار پایگاه‌های نظامی در مناطق متفاوت سوریه است.

کارشناس امور بین‌الملل تصریح کرد: آمریکایی‌ها معتقدند اگر دیگران حق دارند پایگاه نظامی در سوریه داشته باشند ما نیز این حق را جهت خود مسلم می‌دانیم، بعد ماجرای تأسیس پایگاه نظامی در سوریه به وسیله هرکدام از کشورهای مطرح در جنگ اخیر سوریه می‌تواند مجوزی جهت ایجاد پایگاه نظامی تلقی شود.

مطهرنیا افزود: حضور نظامیان آمریکا در سوریه به واسطه ایجاد فضای بحران در این منطقه و نظامی کردن دولت حاکم در سوریه در چارچوب حمایت‌های مسکو و پایتخت کشور عزیزمان ایران از بشار اسد از یک سو و حمایت‌های آمریکا و متحدانش از مخالفان اسد از سوی دیگر منجر به تنشی میان این دو جبهه شروع خواهد شد.

کارشناس امور بین‌الملل گفت:آمریکایی‌ها معتقدند اگر دیگران حق دارند پایگاه نظامی در سوریه داشته باشند ما نیز این حق را جهت خود مسلم می‌دانیم.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: خاورمیانه | آمریکایی | آمریکا | سوریه | کنگره آمریکا | تحولات منطقه | اخبار سیاسی | داعش

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سوء قصد به جان شهردار آلمانی

۲۱ به گزارش گروه بین‌الملل گروه تحریریه سایت ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، روز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *