قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

مجله باشگاه خبرنگاران - باشگاه خبرنگاران - دانلود کتاب

خانه / دنیای اقتصاد / قیمت جهانی نفت افت کرد

قیمت جهانی نفت افت کرد

به دنبال انتشار گزارشی از زیاد کردن میزان ذخایر نفت خام و فرآورده های نفتی آمریکا و زیاد کردن نگرانی ها در مورد مازاد عرضه که در طی ۳۳

قیمت جهانی نفت افت کرد

قیمت جهانی نفت افت کرد

عبارات مهم : آمریکا – بازار

به دنبال انتشار گزارشی از زیاد کردن میزان ذخایر نفت خام و فرآورده های نفتی آمریکا و زیاد کردن نگرانی ها در مورد مازاد عرضه که در طی ۳۳ سال گذشته قیمت نفت را به شدت کم کردن داده هست، قیمت جهانی نفت کم کردن یافت.

به گزارش میزان ؛قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 10 سنت، معادل 0.21 درصد کم کردن به 46 دلار و 55 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز 18 سنت، معادل 0.41 درصد کم کردن داشت و به 44 دلار و 6 سنت رسید.

قیمت جهانی نفت افت کرد

قیمت نفت بعد از کم کردن حدودا 20 درصدی از اواسط ماه می به این طرف، در طی هفته گذشته تا حدودی ترمیم شده است بود، ولی گزارش انستیتوی نفت آمریکا نشان داد، میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته نهایی به 23 ژوئن 851 هزار بشکه زیاد کردن یافته و به 509.5 میلیون رسیده هست. این در حالی است که تحلیلگران انتظار داشتند میزان ذخایر نفت آمریکا در این هفته کاهشی 2.6 میلیون بشکه ای داشته باشد.

به رغم اینکه که چند هفته ای از شروع سفرهای تابستانی آمریکا می گذرد، میزان ذخایر بنزین این کشور نیز 1.4 میلیون بشکه زیاد کردن یافته است.

به دنبال انتشار گزارشی از زیاد کردن میزان ذخایر نفت خام و فرآورده های نفتی آمریکا و زیاد کردن نگرانی ها در مورد مازاد عرضه که در طی ۳۳

افزایش میزان ذخایر نفت و فرآورده های نفتی آمریکا نشان می دهد، به رغم تلاش های اوپک جهت کم کردن میزان عرضه در بازار، همچنان مقدار زیادی نفت در بازار وجود دارد.

ایان تایلور، مدیر موسسه تجارت نفتی ویتول گفت، قیمت نفت در طی ده دوازده ماه آینده در سطح 40 تا 55 دلار باقی خواهد ماند، لیکن زیاد کردن میزان تولید آمریکا روند برقراری توازن مجدد در بازار را کند کرده است.

تایلور افزود: «همه انتظار داشتند، روند کم کردن میزان ذخایر نفت دنیا در نیمه دوم سال شروع شو… ولی تاکنون این اتفاق رخ نداده است.»

قیمت جهانی نفت افت کرد

برخی دیگر از تحلیلگران معتقدند قیمت نفت احتمالا به کف خود رسیده و از این بعد زیاد کردن خواهد یافت.

واژه های کلیدی: آمریکا | بازار | میلیون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

برنامه ریزی جهت ایمن‌تر کردن تاسیسات برق در کشور / اردکانیان

۷ وزیر نیرو گفت: با هماهنگی معاونت برق و انرژی وزارتخانه در حال حرکت به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *