قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

مجله باشگاه خبرنگاران - باشگاه خبرنگاران - دانلود کتاب

خانه / اخبار جامعه / ٤٠ درصد آلودگی هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران ناشی از خودرو‌های دیزلی است

٤٠ درصد آلودگی هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران ناشی از خودرو‌های دیزلی است

عضو شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: ٤٠ درصد آلودگى پایتخت کشور عزیزمان ایران ناشى از اتوبوس‌ها و خودرو‌های سنگین دیزلی است.

٤٠ درصد آلودگی هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران ناشی از خودرو‌های دیزلی است

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ زهرا صدر اعظم نوری عضو شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در بیست و پنجمین جلسه علنی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، بعد از ارائه گزارش پورسید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران خطاب به وی اظهار کرد: بهتر بود روایت بخش حمل و نقل کمتر بود و به راهبرد‌ها و برنامه‌های عملی می‌پرداخت، تا اینکه پرسشها به صورت کیفى مطرح شود.

وی با بیان اینکه در طرح جامع حمل و نقل و ترافیک اصول توسعه انسان محور و توسعه پایدار مد نظر قرار گرفته هست، ادامه داد: قسمتی از طرح جامع به زیر ساخت‌های محیط زیست محور تاکید دارد، برنامه شما براى پیشبرد این نشانه چیست؟

عضو شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اضافه کرد: در مورد ارتقا و نهادینه سازی فرهنگ ترافیک آموزه‌ها ضعیف است و ما نتوانسته ایم جلب همکاری مردمی داشته باشیم، معاونت حمل و نقل چه برنامه‌ای براى زیاد کردن آموزش‌ها در نظر دارد؟

٤٠ درصد آلودگی هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران ناشی از خودرو‌های دیزلی است

صدراعظم نوری با اشاره به آلودگی هوای تهران ادامه داد: ٤٠ درصد آلودگى پایتخت کشور عزیزمان ایران ناشى از اتوبوس‌ها و خودرو‌های سنگین دیزلی هست. این در حالی است که خودرو‌های دیزلی کربن خالص تولید می‌کنند و باعث بروز سرطان می‌شوند. آیا براى استفاده از فیلتر دود در اتوبوس هاى شرکت واحد برنامه ریزى شده است است؟

رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به لزوم توجه به غیر سواره‌ها در شهر اظهار داشت: مسیر دوچرخه در سطح شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اکنون ٢٢٠ کیلومتر است که باید به ٩٠٠ کیلومتر برسد. همچنین تعداد خانه‌های دوچرخه باید از ١٤٥ منزل کنونى به ٥٤٥ منزل برسد. آیا در این موارد در معاونت حمل و نقل برنامه ریزى صورت گرفته است؟ امیدواریم در گزارش‌هایی بعدی به برنامه‌های عملی و کمی زیاد توجه شود و به این سوالات پاسخ داده شود.

انتهای پیام/

سهم 40 درصدی خودروهای دیزلی در آلودگی هوای تهران

واژه های کلیدی: آلودگی هوا | شورای شهر | دوچرخه | ترافیک | برنامه | اتوبوس | آلودگی | خودرو | تهران | ایران | برنامه

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

بازنشستگان تهرانی منزل امید ندارند

۱۳ رئیس هیئت مدیره صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *