قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اخبار جامعه / لزوم تشکیل کمیته ای یکسان جهت پیگیری مطالبات متقابل دولت و شهرداری

لزوم تشکیل کمیته ای یکسان جهت پیگیری مطالبات متقابل دولت و شهرداری

 شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از تشکیل کمیته ای یکسان جهت پیگیری مطالبات متقابل دولت و شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران و پیگیری سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده و عوارض بنزین خبر داد.

لزوم تشکیل کمیته ای یکسان جهت پیگیری مطالبات متقابل دولت و شهرداری

به گزارش گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ محمد علی نجفی شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران امروز طی سخنانی در مراسم افتتاحیه نخستین اجلاس شهرداران کلانشهرهای کشور در دوره پنجم مدیریت شهری، به چالش های یکسان کلانشهرها در کشور اشاره کرد و گفت: در طول دو ماه گذشته به نمایندگی از کلانشهرها و شهرداری ها در دولت شرکت کردم و در حد ممکن نظرات خود را از موضع شهرداران کشور راجع به پرسشها متفاوت بیان کردم.

وی افزود:در این مدت ارتباطات وسیعی با کمیسیون ها، فراکسیون ها و نمایندگان مجلس برقرار شده است است.

نجفی با اشاره به حضور خود در کمیسیون های عمران، امور شوراها و برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به منظور ارائه گزارش از اوضاع کلانشهرها، منابع مالی شهرها و پرسشها مربوط به تهران، تصریح کرد: در این مدت جلسه ای با نمایندگان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی برگزار شده است که این جلسات می تواند در سایر شهرها نیز ادامه پیدا کند.

لزوم تشکیل کمیته ای یکسان جهت پیگیری مطالبات متقابل دولت و شهرداری

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه پیگیری سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده، تامین درآمد های پایدار شهری، تخصیص داده شده است دو میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی به منظور گسترش حمل و نقل ریلی در کلانشهرها و پرداخت ردیف های بودجه ای شهرداری ها را از بااهمیت ترین پرسشها پیش روی کلانشهرها عنوان کرد.

پیگیری سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده و عوارض بنزین

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به تشکیل کمیته ای یکسان جهت پیگیری مطالبات متقابل دولت و شهرداری تهران، تصریح کرد: در کنار این موارد تخصیص عوارض بنزین و گازوئیل به منظور توسعه حمل و نقل عمومی در کنار توجه به ماده 12 قانون حمایت از تولید داخلی از دیگر مواردی است که در این دوره توانایی پیگیری دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت تعیین جایگاه حکومت های محلی در کشور و توجه به مسئله مدیریت یکپارچه شهری، بیان کرد: در مرحله اول مهم هست، مدیریت هماهنگ شهری را داشته باشیم تا شهرداری ها محور هماهنگی همه خدمات ارائه شده است در شهر شوند و سپس به صورت تدریجی به سمت مدیریت یکپارچه شهری حرکت کنیم تا هر بخشی که آمادگی دارد، به شهرداری ها واگذار شود.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در آخر ضمن تاکید بر ضرورت تعیین وظیفه مسئله درآمد های پایدار شهری، تصریح کرد: سهم شهرداری ها از مالیات های ملی، درآمد شهری از محل عوارض و تعرفه ها در کنار سهم مردم از تامین درآمد ها سه جزء مهم درآمد های پایدار شهری را تشکیل می دهد.

 شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از تشکیل کمیته ای یکسان جهت پیگیری مطالبات متقابل دولت و شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران و پیگیری سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده و عوارض بنزین خبر داد.

انتهای پیام/

صحبت های مهم شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در مراسم افتتاحیه نخستین اجلاس شهرداران کلانشهرهای کشور

واژه های کلیدی: شهرداری | مدیریت | ایران | مالیات | شهردار | شهرداری تهران | محمد علی نجفی | مدیریت شهری

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

٤٠ درصد آلودگی هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران ناشی از خودرو‌های دیزلی است

۲ عضو شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: ٤٠ درصد آلودگى پایتخت کشور عزیزمان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *