قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اخبار جامعه / عملکرد کمپ‌های ترک اعتیاد رضایت بخش نیست

عملکرد کمپ‌های ترک اعتیاد رضایت بخش نیست

رئیس شرکت بهزیستی کشور گفت: عملکرد کمپ‌های ترک اعتیاد تاکنون رضایت بخش نبوده است و شرکت بهزیستی کشور بر ادامه فعالیت این مراکز با روند فعلی اصراری ندارد.

عملکرد کمپ‌های ترک اعتیاد رضایت بخش نیست

انوشیروان محسنی بندپی مدیر شرکت بهزیستی کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ اظهار کرد: علی رغم نظارت دستگاه‌های مربوطه هنوز هم بعضی از کمپ‌های ترک اعتیاد به صورت غیراستاندارد و غیرمجاز فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: عملکرد کمپ‌های ترک اعتیاد تاکنون رضایت بخش نبوده است و سازمان بهزیستی کشور بر ادامه فعالیت این مراکز با روند فعلی اصراری ندارد.

رئیس شرکت بهزیستی کشور تصریح کرد: با توجه به عملکرد کمپ‌های ترک اعتیاد، شرکت بهزیستی کشور به دنبال تاسیس مراکز درمانی اجتماع مدار است که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت کنند.

عملکرد کمپ‌های ترک اعتیاد رضایت بخش نیست

ساماندهی و درمان معتادان متجاهر در دستور کار مراکز درمانی اجتماع محور

محسنی بندپی تاکید کرد: رویکرد مراکز درمانی اجتماع مدار رویکردی اجتماع محور است و ساماندهی و درمان معتادان متجاهر و سخت در دسترس نیز در دستور کار این مراکز قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پروتکل‌ها و شیوه نامه های عملکرد کمپ‌های ترک اعتیاد فعلی عوض کردن کرده هست، بر این اساس مدیریت این مراکز باید بعد از این با افرادی باشد که به طور علمی و تخصصی در حوزه ترک اعتیاد فعالیت می‌کنند.

رئیس شرکت بهزیستی کشور اظهار کرد: شاید اگر در دوره‌های پیشین به فردی با مدرک سیکل و به بهانه اینکه بهبودیافته اعتیاد و در این حوزه دارای تجربه است اختیار تاسیس کمپ ترک اعتیاد داده می شد، ولی در حال حاضر این امکان وجود ندارد.

محسنی بندپی تاکید کرد: مدیران کمپ‌ها و مراکز ترک اعتیاد باید دارای تحصیلات تخصصی مرتبط با این معضل اجتماعی باشند و با بهره‌مندی از روش‌های نوین علمی و نگاه کاملا تخصصی به درمان بیماران اعتیاد بپردازند.

رئیس شرکت بهزیستی کشور گفت: عملکرد کمپ‌های ترک اعتیاد تاکنون رضایت بخش نبوده است و شرکت بهزیستی کشور بر ادامه فعالیت این مراکز با روند فعلی اصراری ندارد.

سم زدایی معتادان در کمپ‌های ترک اعتیاد باید به شکل تخصصی انجام شود

وی تصریح کرد: شرکت بهزیستی کشور و درمانگران متخصص حوزه اعتیاد این سازمان، بر این عنوان تاکید دارند که امروزه سم زدایی معتادان در کمپ‌های ترک اعتیاد، باید به صورت تخصصی و درمان بیولوژیک صورت بگیرد.

رئیس شرکت بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: گام بعدی در درمان معتادان در سایر کمپ‌های ترک اعتیاد، لزوم حمایت های اجتماعی از این افراد است که درمانگران متخصص اعتیاد باید به طور همزمان در درمان معتادان آن را لحاظ کنند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سازمان بهزیستی | ترک اعتیاد | ترک اعتیاد | سم زدایی | اعتیاد | تخصصی | فعالیت | درمانی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مترو پایتخت کشور عزیزمان ایران هر سال 700 میلیارد تومان زیان می‌دهد

۱۲ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: متروی پایتخت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *