قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

مجله باشگاه خبرنگاران - باشگاه خبرنگاران - دانلود کتاب

خانه / اخبار جامعه / احتمال زیاد استفاده از آب فاضلاب جهت آبیاری سبزیجات شهرستان ری

احتمال زیاد استفاده از آب فاضلاب جهت آبیاری سبزیجات شهرستان ری

عضو کمیته بهداشت شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: به خاطر شیب زمین مزارع شهرستان ری و مسیری که کانال فاضلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران به سمت

احتمال زیاد استفاده از آب فاضلاب جهت آبیاری سبزیجات شهرستان ری

ناهید خداکرم عضو کمیته بهداشت شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ اظهار داشت: جهت پیگیری نگرانی و سوالات مردم مبنی بر اینکه آیا سبزیجاتی که در مزارع سبزی‌کاری شهرستان ری تولید و در بازار تره‌بار پایتخت کشور عزیزمان ایران به مردم عرضه می‌شود با استفاده از آب فاضلاب آبیاری می‌شوند یا نه؟، به اتفاق شهردار منطقه 20 پایتخت کشور عزیزمان ایران امروز(دوشنبه هشتم آبان ماه)، بازدیدی از مزارع سبزی کاری این شهرستان داشتیم.

وی تاکید بعضی از سبزی کاران مزارع فوق مدعی هستند که از آب چاه جهت کشت سبزیجات و محصولات سیفی خود استفاده می‌کنند، ولی به خاطر شیبی که زمین مزارع شهرستان ری دارد و مسیری که آب و فاضلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران به سمت این شهرستان طی می‌کند، احتمال اینکه جهت آبیاری سبزیجات از آب فاضلاب استفاده ‌شود، زیاد است.

عضو کمیته بهداشت شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: بدون هیچ هماهنگی قبلی از تولید مزارعی که احتمال استفاده از آب فاضلاب در کشت سبزیجات آن‌ها می‌رفت، دیدار به عمل آمد و نمونه برداری شد و در حال حاضر نمونه برداری‌ها در دو آزمایشگاه مجزا بررسی می‌شوند.

احتمال زیاد استفاده از آب فاضلاب جهت آبیاری سبزیجات شهرستان ری

خداکرمی خاطر نشان کرد: نتیجه آزمایش‌ها و نمونه برداری های صورت گرفته از مزارع سبزی کاری شهرستان ری تا دو هفته آینده به مردم و رسانه‌ها اعلام می‌شود.

وی تاکید کرد: اگر استفاده از آب فاضلاب در آبیاری سبزیجات شهرستان ری به تایید نهایی برسد، این سبزیجات حاوی موادی چون کادیوم، سرب و یا مواد مضر دیگر هستند و باید جهت حل این معضل چاره‌اندیشی کرد.

عضو کمیته بهداشت شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه داد: در کمیته سلامت کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران، یک کارگروه خاص جهت پایش آب و مواد غذایی تشکیل شده است است که ما ذیل آن گروه، به کیفیت آب و غذا در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ورود پیدا کردیم.

خداکرمی یادآور شد: حدود دو هفته پیش با حضور بعضی از اعضای شورای شهر پنجم از کانال‌های آبی شهرستان ری دیدار به عمل آمد و با مشاهده اوضاع کانال‌های فوق این ابهام پیش آمد که ممکن است سبزیجات محدوده شهرستان ری با آب فاضلاب آبیاری شوند.

عضو کمیته بهداشت شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: به خاطر شیب زمین مزارع شهرستان ری و مسیری که کانال فاضلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران به سمت

وی تصریح کرد: بعد از دیدار 3 هفته پیش از کانال‌های آب شهرستان ری، جهت برطرف نگرانی مردم بازدیدی مجدد از مزارع سبزی کاری این شهرستان انجام شد و طی آن از کانال‌ها و مزارع تولید سبزیجات و سیفی‌جات دیدار شد.

عضو کمیته بهداشت شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه همه ما مردم شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران باید در جا به جایی و انتقال زباله‌های خانگی به مخازن زباله در سطح شهر دقت کافی به خرج دهیم، تاکید کرد: رها کردن زباله‌ها در آبراه‌ها و معابر شهری در نهایت آن‌ها را به کانال‌هایی وارد می‌کند که از آب آن‌ها برای آبیاری محصولات کشاورزی از جمله سبزیجات و سیفی‌جات استفاده می‌شود و با این اوصاف این خود مردم هستند که به لحاظ سلامت متضرر می‌شوند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: شورای شهر تهران | شورای شهر | سبزیجات | استفاده | فاضلاب | بهداشت | آبیاری | سبزیجات | کانال | ایران

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

بازنشستگان تهرانی منزل امید ندارند

۱۳ رئیس هیئت مدیره صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *