قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

مجله باشگاه خبرنگاران - باشگاه خبرنگاران - دانلود کتاب

خانه / بیوگرافی هنرمندان / همراه با فاطمه معتمد آریا در زندگی شخصی و هنری

همراه با فاطمه معتمد آریا در زندگی شخصی و هنری

جشنواره بین المللی فیلم | فاطمه معتمدآریا | جشنواره فیلم | سینماهای کشور | معتمد آریا | سینمایی | جشنواره | بازیگری | بازیگران | سینمای | بازیگر

همراه با فاطمه معتمد آریا در زندگی شخصی و هنری

همراه با فاطمه معتمد آریا در زندگی شخصی و هنری 

فاطمه معتمد آریا بانوی سینمای کشور کشور عزیزمان ایران هست، وی فیلمهای ماندگار بسیاری را نقش آفرینی کرده و افتخارات هنری زیادی نیز دارد. بیوگرافی و عکسهای فاطمه معتمدآریا و خانواده اش:

نام : فاطمه
نام خانوادگی : معتمدآریا
تاریخ تولد : ۷ آبان ۱۳۴۰
محل تولد : استان تهران
پیشه : بازیگر
همسر : احمد حامد
فرزند : نریمان حامد

همراه با فاطمه معتمد آریا در زندگی شخصی و هنری

فاطمه معتمدآریا در ۷ آبان ماه سال ۱۳۴۰ در شهر تهران به دنیا آمد. سیمین بانوی سینمای کشور کشور عزیزمان ایران فارغ التحصیل بازیگری از دانشسرای هنر شهر تهران می باشد.

زندگی شخصی فاطمه معتمد آریا
وی همسر احمد حامد بازیگر و تهیه کننده سینما میباشد و یک پسر به نام نریمان دارد. او در فیلم هاي کارگردانان بزرگ سینمای کشور کشور عزیزمان ایران چون بهرام بیضایی، محسن مخملباف، رخشان بنی اعتماد و بهمن فرمان آرا نقش بازی کرده و بازی او بارها مورد دقت و تحسین قرار گرفته هست.

فاطمه معتمد آریا در گذر زمان
فاطمه معتمدآریا فارغ التحصیل بازیگری از دانشسرای هنر شهر تهران هست. او با شرکت در کلاس هاي موسیقی، نقاشی،فیلمسازی، تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، به اجرای نمایش هاي عروسکی و تئاترهای کودکان در سراسر کشور پرداخت.

جشنواره بین المللی فیلم | فاطمه معتمدآریا | جشنواره فیلم | سینماهای کشور | معتمد آریا | سینمایی | جشنواره | بازیگری | بازیگران | سینمای | بازیگر

فاطمه معتمد آریا و همسرش

چگونگی خواستگاری و ازدواج فاطمه معتمد آریا
فاطمه معتمدآریا :چند دفعه اي همدیگر را دیدیم و بعد از دو ماه به احمد گفتم با من ازدواج می کني؟ گفت من باید برگردم سوئد. گفتم ولش کن حالا بیا یک سال با هم زندگی کنیم لااقل کمیته ما را نمی گیرد. اگر نخواستی بعد از یک سال جدا می شویم. سال ۱۳۶۰ با احمد حامد ازدواج کرد و یک پسر به اسم نریمان حاصل این ازدواج هست

فاطمه معتمد آریا و همسرش

پسر فاطمه معتمد آریا
نریمان حامد « به مریل استریپ کشور عزیزمان ایران شهرت دارد» فیلم ساز پسر فاطمه معتمد آریا هست. او مستند شیرین را ساخته که بخش هاي انیمیشن اش را مرجان ساتراپی جهت او انجام داده هست.

همراه با فاطمه معتمد آریا در زندگی شخصی و هنری

نریمان پسر فاطمه معتمدآریا

شروع فعالیت هنری فاطمه معتمد آریا
همکاری با گروه تئاتر دانشجویان دانشکده هنرهای جالب و با صدا و سیما درزمینهٔ کارهای کودکان و تئاتر زنده و عروسکی از سوابق هنری اوست. شروع فعالیت وی در تلویزیون با عروسک گردانی آلبومٔ مدرسه موش ها در سال ۱۳۶۰ شروع شد.

فاطمه معتمد آریا و پدرش

جشنواره بین المللی فیلم | فاطمه معتمدآریا | جشنواره فیلم | سینماهای کشور | معتمد آریا | سینمایی | جشنواره | بازیگری | بازیگران | سینمای | بازیگر

او از سال ۶۴ بازیگری در سینما را با فیلم جدال شروع کرد. از نقش آفرینی هاي محبوب فاطمه معتمدآریا باید به بازی هایش در کنار ایرج طهماسب و حمید جبلی اشاره کرد. این سه نفر با همکاری در چندین فیلم از جمله کلاه قرمزی و پسرخاله، کلاه قرمزی و سروناز، دختر شیرینی فروش و یکی بود و یکی نبود و زیر درخت هلو یکی از پیروز ترین گروه هاي هنری در سینمای کشور کشور عزیزمان ایران میباشند.

فاطمه معتمدآریا در فیلم برهوت

همراه با فاطمه معتمد آریا در زندگی شخصی و هنری

برهوت فیلمی ایرانی محصول ۱۳۶۷ به نویسندگی و کارگردانی محمدعلی طالبی است . رسول آموزگاری است که از منطقه اي سرسبز در شمال به کویر رفته و آرزو دارد به کمک دانش آموزان، دِه را از خطر توفان شن ایمن نگاه دارد، و با ساختن باغچه آن جا را شبیه زادگاهش سازد… وی برنده گروه تحریریه سایت بلورین برترین بازیگر نقش مکمل زن جهت ایم فیلم در سال «۱۳۶۷» شد.
فیلم برهوت

فاطمه معتمد آریا در فیلم هنرپیشه
هنرپیشه نام فیلمی به کارگردانی محسن مخملباف هست. در این فیلم اکبر عبدی در نقش بازیگر فیلمهای کمدی سینما ظاهر شده است و بخشی از چالشهای درونی زندگی وی به عکس کشیده شده است هست.وی برنده گروه تحریریه سایت بلورین برترین بازیگر نقش اول زن جهت بازی در این فیلم شد.

فیلم هنرپیشه

فاطمه معتمد آریا در فیلم روسری آبی
روسری آبی پنجمین فیلم سینمایی رخشان بنی اعتماد و ساخت سال ۱۳۷۳ هست.«رسول رحمانی» مالک یک مزرعه گوجه فرنگی است و کارخانه اي هم در کنار آن دارد. او که چند سال پیش همسرش را از دست داده هست، تنها زندگی میکند.«نوبر کردانی» زنی است که سرپرستی خانواده اش را به عهده دارد

و ناچار است کار کند. او به همراه چند زن دیگر جهت کار در مزرعه گزینه می شود و…وی نامزد گروه تحریریه سایت بلورین برترین بازیگر نقش اول زن جهت فیلم روسری آبی شد.
فیلم روسری آبی

فاطمه معتمدآریا در فیلم گیلانه
گیلانه فیلم سینمایی یکسان رخشان بنی اعتماد و محسن عبدالوهاب محصول سال ۱۳۸۳ هست.این فیلم نگاهی به اوایل جنگ و اعزام نیروهای جوان به جبهه دارد. ننه گیلانه به همراه پسر و دختر جوانش در کوران جنگ و در بمباران هاي استان تهران، زندگی دشواری را می گذرانند.جایزه خاص برترین بازیگری به فاطمه معتمدآریا در دهمین جشنواره دفاع مقدس و بخش مسابقه فیلم هاي بلند در سال ۱۳۸۴ شد.
فیلم گیلانه

فاطمه معتمدآریا در فیلم این جا بدون من
این جا بدون من فیلمی ست به کارگردانی بهرام توکلی که در سال ۱۳۸۹ ساخت و در تابستان ۱۳۹۰ پخش شد. فیلم نامه این فیلم اقتباسی از نمایشنامه باغ وحش شیشه اي اثر تنسی ویلیامز هست.معتمدآریا جهت بازی در این فیلم برنده جایزه برترین بازیگر زن در سی و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مونترال کانادا شد.

فیلم داستان خانواده اي ست متشکل از مادر «فاطمه معتمدآریا» و دو فرزندش، احسان «صابر ابر» و یلدا «نگار جواهریان» که در آرزوی دستیابی به رویاهای خود میباشند و امیدوارانه تحولی را انتظار می کشند. یلدا معلول است و تمام دغدغه مادر فراهم سازی آینده اوست. ورود رضا دوست احسان با بازی «پارسا پیروزفر» زندگی آنان را دستخوش تغییراتی میکند.
فیلم این جا بدون من

فاطمه معتمدآریا در فیلم آباجان
آباجان فیلمی به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی هاتف علیمردانی محصول سال ۱۳۹۵ هست. این فیلم در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ در سینماهای کشور عزیزمان ایران پخش شده است هست.طبق شنیده ها یکى از نقاط قوت فیلم بازى درخشان فاطمه معتمدآریا است که قطعا مورد دقت قرار مى گیرد. علیمردانى درمورد همکارى با معمتد آریا گفته: یک بازیگر به معناى واقعى کلمه حرفه اى است و حضورش رنگ و بوى دیگرى به نقش آباجان داد.
فیلم آباجان

فاطمه معتمدآریا در سریال زیر تیغ
زیر تیغ نام سریالی تلویزیونی است که از نیمه دوم سال ۱۳۸۵ از شبکهٔ اول سیمای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران شروع به پخش گردید.سریال زیر تیغ یکی دیگر از ساخته هاي تلویزیونی محمدرضا هنرمند بود که فیلمنامهٔ آن را علی اکبر محلوجیان نوشت و حسین علیزاده نیز آهنگسازی آن را بر عهده داشت. در ابتدای پخش سریال از شبکه اول سیما،

وجود بازیگران نیرومند و آشنا شده است اي چون پرویز پرستویی و فاطمه معتمد آریا عاملی جهت جذب تماشاگر جهت این فیلم به شمار می رفت. ولی بعد از پخش سریال مشخص شد که خود سریال نیز نیرومند کار شده است هست.این سریال، در جشنوارهٔ تولیدات تلویزیونی رم شرکت کرد که از پنج جایزهٔ جشنواره، دو جایزه را به خود تخصیص داده شده است داد.

در این جشنواره که برنامه هاي تلویزیونی متعددی از کشورهای گوناگون از جمله ایالات امریکا، ایتالیا، ژاپن، انگلستان شرکت داشتند پرویز پرستویی بعنوان برترین بازیگر مرد و محمدرضا هنرمند بعنوان برترین کارگردان برگزیده شدند
سریال زیر تیغ

فاطمه معتمدآریا در سریال آشپزباشی
آشپزباشی نام یک آلبوم تلویزیونی است که از شبکه یک صدا و سیمای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران پخش می شده است هست. هزینه ساخت این سریال چهار میلیارد تومان بوده است که ۱۶ میلیارد تومان جهت صدا و سیما درامد داشته است که شبکه یک سیما آن را پخش کرده است .
سریال آشپزباشی

فاطمه معتمد آریا در فصل دوم سریال شهرزاد
نقش عمه بلقیس را در فصل دوم این سریال فاطمه معتمدآریا بازی کند. کشمکش او با قباد جهت گرفتن قدرت بخشی از قصه فصل دوم هست. از طرف دیگر قباد در زمانی که قدرت را در دست دارد شرایطی را مهیا می کند که فرهاد از کشور عزیزمان ایران برود و مجبور شود در خارج از کشور زندگی خود را ادامه دهد.
فصل دوم سریال شهرزاد

فیلمهای سینمایی فاطمه معتمدآریا
آبا جان «۱۳۹۵»
برف سرخ «۱۳۹۵»
در سکوت «۱۳۹۴»
نبات «محصول ۲۰۱۴ میلادی- جمهوری آذربایجان»
یحیی سکوت نکرد «۱۳۹۳»
بهمن «۱۳۹۲»
قصه ها «۱۳۹۰»
این جا بدون من «۱۳۸۹»
پریناز «۱۳۸۹»
می زاک «۱۳۸۷»
شیرین «۱۳۸۶»
نیلوفر «۱۳۸۶»
خواب زمستانی «۱۳۸۶»
صد سال به این سال ها «۱۳۸۶»
خواب لیلا «۱۳۸۵»
تقاطع «۱۳۸۴»
زیر درخت هلو «۱۳۸۴»
کارگران مشغول کارند «۱۳۸۴»
یک بوس کوچولو «۱۳۸۳»
گیلانه «۱۳۸۳»
آبادان «۱۳۸۱»
به من نگاه کن «۱۳۸۱»
کلاه قرمزی و سروناز «۱۳۸۱»
دختر شیرینی فروش «۱۳۸۰»
عینک دودی «۱۳۷۹»
یکی بود، یکی نبود «۱۳۷۸»
عشق + ۲ «۱۳۷۷»
مرد عوضی «۱۳۷۷»
مهر مادری «۱۳۷۶»
مرد آفتابی «۱۳۷۴»
زندگی «۱۳۷۴»
روسری آبی «۱۳۷۳»
کلاه قرمزی و پسرخاله «۱۳۷۳»
سفر «۱۳۷۳»
همسر «۱۳۷۲»
یک بار جهت همۀ وقت} «۱۳۷۱»
هنرپیشه «۱۳۷۱»
مسافران «۱۳۷۰»
ناصرالدین شاه آکتور سینما «۱۳۷۰»
ریحانه «۱۳۶۸»
برهوت «۱۳۶۷»
ستاره و الماس «۱۳۶۷»
یاد و دیدار «۱۳۶۶»
محموله «۱۳۶۶»
جهیزیه اي جهت رباب «۱۳۶۶»
گم شدگان «۱۳۶۶»
تحفه ها «۱۳۶۶»
جدال «۱۳۶۴»
فیلم مهر مادری

آلبوم هاي تلویزیونی فاطمه معتمدآریا
آشپزباشی «۱۳۸۸»
زیر تیغ «۱۳۸۵»
آرایشگاه جالب «۱۳۷۲»
بازپرس وارد می شود «۱۳۷۱»
گل پامچال «۱۳۷۰»
فاطمه معتمدآریا
فاطمه معتمد آریا
کارهای عروسکی فاطمه معتمدآریا
خونه مادربزرگه «سریال»
مدرسه موش ها «۱۳۶۳» «سریال»
زاغچه کنجکاو «۱۳۶۴»
شهر موش ها «۱۳۶۴»
خاله قورباغه «سریال»
کلاه قرمزی
فاطمه معتمدآریا

آثار نمایشی فاطمه معتمد آریا
ننه دلاور و فرزندان او «۱۳۹۳»
نامه هایي به تب «۱۳۹۰»[۱۸][۱۹]ترمینال «۱۳۸۸»
ریچاردسوم «۱۳۷۸»
آتش افروزان «۱۳۶۹»
یک سال تئاتربداهه واحد نمایش «۱۳۶۰»
یک جفت کفش جهت زهرا «۱۳۶۰»
دایره گچی قفقازی «۱۳۵۹»
خرده بورژواها «۱۳۵۹»
آهو «۱۳۵۸»
طوقی «۱۳۵۵»
کرم کتاب «۱۳۵۵»
سری نمایش هاي کودکان کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان «۱۳۵۴–۱۳۵۸»
فاطمه معتمد آریا

جوایز و افتخارات فاطمه معتمدآریا
برنده جایزه هانری لانگ لوا «بخش بازیگر زن» از جشنواره فیلم ونسن «۱۳۹۰»
برنده تندیس زرین برترین بازیگر نقش اول زن از مراسم خوش حالی منزل سینما جهت «این جا بدون من» «۱۳۹۰»
برنده جایزه برترین بازیگر زن از جشنواره فیلم مونترال جهت «این جا بدون من» «۱۳۹۰»
نامزد گروه تحریریه سایت بلورین برترین بازیگر نقش اول زن جهت «این جا بدون من» «۱۳۸۹»
برنده جایزه ۳۰ سال فعالیت در سینما از مراسم خوش حالی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی کشور عزیزمان ایران «۱۳۸۷»
برنده جایزه چهارمین فستیوال هر سال منزل دوست کجاست شرکت فرهنگی هنری شهرداری شهر تهران «۱۳۸۶»
نامزد تندیس زرین برترین بازیگر نقش اول زن از مراسم خوش حالی منزل سینما جهت «گیلانه» «۱۳۸۳»
نامزد گروه تحریریه سایت بلورین برترین بازیگر نقش اول زن جهت «گیلانه» «۱۳۸۲»

نامزد تندیس زرین برترین بازیگر نقش اول زن از مراسم خوش حالی منزل سینما جهت «دختر شیرینی فروش» «۱۳۸۱»
نامزد گروه تحریریه سایت بلورین برترین بازیگر نقش اول زن جهت «زندگی» «۱۳۷۶»
نامزد گروه تحریریه سایت بلورین برترین بازیگر نقش اول زن جهت «روسری آبی» «۱۳۷۳»
برنده گروه تحریریه سایت بلورین برترین بازیگر نقش اول زن جهت «همسر» «۱۳۷۲»
برنده گروه تحریریه سایت بلورین برترین بازیگر نقش اول زن جهت «هنرپیشه» «۱۳۷۱»
برنده گروه تحریریه سایت بلورین برترین بازیگر نقش مکمل زن جهت «مسافران» «۱۳۷۰»

برنده گروه تحریریه سایت بلورین برترین بازیگر نقش مکمل زن جهت «برهوت» «۱۳۶۷»
نامزد گروه تحریریه سایت بلورین برترین بازیگر نقش اول زن جهت «ریحانه» «۱۳۶۷»
نامزد لوح زرین برترین بازیگر نقش مکمل زن جهت «جهیزیه جهت رباب» «۱۳۶۶»
فاطمه معتمد آریا در جشنواره آسیا پاسیفیک

عکس فاطمه معتمدآریا در نمایشگاه شرکت ملل
در این نمایشگاه ١۶ پرتره، اثر نقاش ایتالیایی Fabrizio Ruggiero، است که به عنوان نماد مردم همه ي قاره هاي دنیا که در طول عمر خود به منافع یکسان بشریت یاری رسانده اند، به نمایش درآمده هست. در این نمایشگاه پرتره پیر کلاور آکندنگوی «گابن»، مایا آنجلو «کشور آمریکا»، جون بیس «ایالات امریکا»، ادری هیپبورن «انگلستان»،

واسیلی کاندینسکی «روسیه»، ام کلثوم «مصر»، گونگ لي «چین»، میریام ماکابا «آفریقای جنوبی»، ادگار مورن «فرانسه»، فاطمه معتمدآریا «ایران»، اوکوت بپتیک «اوگاندا»، ساتیا جیت رای «هند»، سباستیو سالگادو «برزیل»، وول سوئینسکا «نیجریه»، نگوی گی وا تییونگو «کنیا» و مالایا یوسف زی «پاکستان»، روی دیوارها قرار گرفته هست.

این اتفاق بین المللی با حضور سه صورت سینمایی دنیا از جمله سینماگری ایرانی، نشان میدهد که هنر هفتم تا چه اندازه می تواند سفیر خوبی جهت رقم خوردن اتفاقات مثبت صلح طلبانه در سراسر دنیا باشد.
نمایشگاه شرکت ملل

حوادث کاشان
در ۴ بهمن ۱۳۹۴ در جریان سفر فاطمه معتمدآریا و کاوه ابراهیم پور، کارگردان فیلم یحیی سکوت نکرد به کاشان جهت شرکت در پخش و نشست پرسش و پاسخ این فیلم، گروهی معترض با فحاشی و ناسزاگویی خواستار خروج انها از شهر بودند، که با کمک نیروهای انتظامی جلسه به روال عادی خود ادامه یافت.

معتمد آریا در این باره اظهار داشت:«من با این که کسی با کار من و حرفه ام و حتی خود من مخالف باشد مشکلی ندارم ولی رفتارهای تهاجمی، توهین، بی احترامی، دروغ، اتهام و بی قانونی را نمی پذیرم و این اتفاقی است که در آنجا افتاد و من علاقه اي هم به بیان و شرح شرح اتفاقات تلخ ضدفرهنگی ندارم.»
فاطمه معتمد آریا

نوگرایی منحصر به فرد
به اعتقاد پرویز پرستویی زبان و بیان صمیمی ،سادگی واکنش‌ها ،صداقت و جوهره فطری سیمین تا به حدی است که اورا رفیق روحیه مردم زمانه خود می بینی .جسارت نواندیشی و نوگرایی منحصر به فرد در سیمین حالتی ممتاز دارد که پیش تر در کسی سراغ نداشتیم .
جشن تولد فاطمه معتمد آریا

به ریشه ها پایبند باشید
قدرشناسی وی را تنها در رفتارش نمیبینیم. او بارها و بارها در عین به رسمیت شناختن توانایی هایش، خودش را به پیشكسوتان سینمای کشور کشور عزیزمان ایران وابسته میداند: «جهان در حال حركت است و ما ناگزیریم كه خود ما را نزدیك كنیم و این مسئله نیازمند آشنایی دقیق از قبل فرهنگی ماست.

من به عنوان فاطمه معتمدآریا اگر ندانم ریشه هایم در سینمای کشور کشور عزیزمان ایران كجاست دیگر شاخ و برگی نمی توانم داشته باشم. من بازیگری هستم كه نوع كار خودم را وابسته به بازیگران و صورت های معروف پیش از خودم میدانم و فكر می كنم سال ها دوری كه سینمای کشور کشور عزیزمان ایران طی كرده تا به این جا برسد، شكل دهنده هویتی بوده كه امروز من به عنوان یك بازیگر دارم.»
فاطمه معتمد آریا و پوری بنایی

فاطمه معتمدآریا «كافی است شما یك راسته خیابان را با او هم قدم شوید. كمتر كسی جهت عكس گرفتن با او می آید، همه ي می آیند جهت گفتن درددل و مشكلات ارزش با سیمین. زن، مرد، پیر و جوان سفره دل ارزش را جهت او باز می كنند. سیمین نبض جامعه را می شناسد، این آغوش باز او جهت رویارویی با مردم و مشكلات آن ها و حتی سرك كشیدن

به فضاهایی كه ممكن است با مشكلاتی همراه باشد جزو جدانشدنی از سیمین است و همین است كه وی را سیمین ماندگار سینمای کشور کشور عزیزمان ایران می كند.»

واژه های کلیدی: جشنواره بین المللی فیلم | فاطمه معتمدآریا | جشنواره فیلم | سینماهای کشور | معتمد آریا | سینمایی | جشنواره | بازیگری | بازیگران | سینمای | بازیگر

همراه با فاطمه معتمد آریا در زندگی شخصی و هنری

همراه با فاطمه معتمد آریا در زندگی شخصی و هنری

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

داستان زندگی اپرا وینفری از فقر تا ثروت و شهرت

۲۴ شبکه تلویزیونی | دوران بارداری | برنامه ریزی | دوران کودکی | اپرا وینفری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *