قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

مجله باشگاه خبرنگاران - باشگاه خبرنگاران - دانلود کتاب

خانه / استان ها / انتخابات امسال از دوره‌های گذشته حساسیت بیشتری دارد

انتخابات امسال از دوره‌های گذشته حساسیت بیشتری دارد

استاد حوزه و دانشگاه گفت:انتخابات امسال از انتخابات دوره‌های گذشته حساسیت بیشتری دارد.

انتخابات امسال از دوره‌های گذشته حساسیت بیشتری دارد

به گزارش خبرنگار گروه استان های کلوب خبرنگاران جوان از قم ، گردهمایی بزرگ طلاب و روحانیون حامی حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی کاندیدای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در دوازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری با استقبال کم نظیر طلاب در مدرسه علمیه معصومیه برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در این گردهمایی طی سخنانی اظهار کرد: تعجب می کنم که چرا درس و بحث حوزه دائر است و چرا طلاب اکنون همچنان در قم حضور دارند؛ نگاه به پرسشها سیاسی به عنوان بااهمیت ترین وظیفه مطرح است به همین علت باید یک وظیفه مهم تر از درس باشد ضمن اینکه مباحث سیاسی از تکالیف مرسوم اهمیت بیشتری دارد.

عبارات مهم : ایران

وی با بیان اینکه اصلاح کردن مسؤولان جامعه اهمیت بسیار والایی دارد، تصریح کرد: آیا این نگاه به وسیله طلاب به مردم انتقال یافته می شود؟ انتصاب مسؤولان جامعه از حضور در مسجد هم مهم تر است چرا که اخلاق و فرهنگ جامعه بدون احساس سیاسی و توجه به نصب افراد شایسته در مسند ها امکان پذیر نیست.
این استاد حوزه یادآور شد: اینکه وظایف دیگر خود را از رسالت های سیاسی بالاتر بدانیم نگاه اشتباهی است؛ بر اساس فرمایشات امام خمینی (ره) افرادی که در حوزه ها هستند باید در شهر ها و دِه ها راه افتاده و بصیرت افزایی را دنبال کنند چرا که اگر بدون دخالت آن ها صدمه ای به اسلام برسد هر کدام از آن ها در این صدمه مسؤول هستند.
وی با تاکید بر اینکه نگاه بنیان گذار انقلاب اسلامی نباید در حوزه غریب باشد، عنوان کرد: باید در برنامه ریزی های درسی حوزه طی ایام انتخابات تغییری وجود داشته باشد چرا که در آینده طلاب بدون ایفای نقش خود نمی توانند از مردم طلب کنند که به وظایف دینی خود عمل کنند.
پناهیان با اشاره به اینکه انتخابات امسال از انتخابات دوره های گذشته حساسیت بیشتری دارد، خاطرنشان کرد: بر اساس فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی که از این انتخابات به عنوان یک مراسم خوش حالی نام برده اند باید انتخابات را مراسم خوش حالی بگیریم چرا که بر اساس توجه رسانه های دشمن به انتخابات می توانیم متوجه شویم که انتخابات کشور عزیزمان ایران برترین انتخابات است.
وی با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران اسلامی حقانیت خود را به رخ دشمن های کشیده است، اظهار کرد: دشمن های به دخالت در انتخابات اصرار دارند چرا که این انتخابات را واقعی دانسته به همین علت جهت تاثیرگذاری بر افکار عمومی تلاش می کنند در حالی که انتخابات خودشان واقعی نیست و فقط نمایندگان مشخصی دارای رای می شوند.
پناهیان خاطرنشان کرد: اینکه طلاب به دنبال عبادت بوده و در جهت معرفی گزینش اصلح تلاش نکنند انجام وظیفه نیست؛ بر اساس فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی فرد اصلح باید به مردم جامعه معرفی شود و رای آوردن یا نیاوردن در این مورد مطرح نیست.
وی اضافه کرد: بنده قبل از انتخابات ۹۲ در پایتخت ایران گفته ام که اگر چرخ سانتریفیوژ ها متوقف شود چرخ های کارخانه ها هم تعطیل می شود، در آن دوران این سخن بسیار سنگین بود به همین علت افراد بسیاری گفتند که اگر این گفته ها تحقق نیابد چه می گویی؛ بعضی هنوز هم باور نکرده که دشمن های به دنبال نابودی کشور هستند نه به دنبال تسلیحات هسته ای، اکنون هم بعضی باور نکرده که دشمن های احمق هستند.
پناهیان با اشاره به اینکه دشمن های اسلام شعور و فهم ندارند، اضافه کرد: کشور عزیزمان ایران اسلامی ۳۰ سال گذشته در بسیاری از شاخص ها هیچ جایگاهی نداشت، ولی اکنون به تدبیر رهبری کلان توانست از آمریکا هم در بعضی از عرصه ها جلو بزند.
وی با تاکید بر اینکه بعضی عقل سطحی نگر خود را برابر کلام اهل بیت (ع) قرار می دهند، گفت: بعضی جرات ندارند بگویند که مدیریت کلان در کشور عزیزمان ایران نسبت به مدیریت آمریکا برتر است، بعضی به علت از دست دادن مریدان خود هم این سخن را به میان نمی آورند.
این کارشناس پرسشها سیاسی با بیان اینکه انقلاب حقیقت خود را به نمایش گذاشته است، عنوان کرد: انقلابی گری به معنای برنامه ریزی جهت اهداف، مدیریت عقلانی، واکنش‌ها پرتلاش، عقلانیت و توجه به منافع ملی است. طی سال های اخیر نمی توانیم این مفاهیم را به جامعه انتقال یافته کنیم، ولی اکنون می توانیم بگوییم که عنصر انقلابی به فکر معیشت مردم است، ولی غیر انقلابیون نمی توانند از ظرفیت های جامعه استفاده مورد نیاز را داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: اکنون عالی ترین وقت جهت تقویت جبهه انقلاب است به همین علت نباید بگوییم که نداریم و نمی شود بلکه باید بر ظرفیت ها تکیه کرده و جهت رسیدن به اهداف گام برداریم.
پناهیان از سرگرم کردن نیروهای انقلابی با حاشیه های متفاوت طی سال های اخیر یاد کرد و ادامه داد: مسئله مهم مردم مباحث فرهنگی نبود به همین علت بعضی دیگر با شرایطی معلوم شعار برطرف مسائل مهم مردم را می دادند و جهت خود رای جمع می کردند؛ در شرایط کنونی باید معنای واقعی انقلابی بودن تفسیر شود.
وی با تاکید بر اینکه طلبه روضه خوان امام حسینی حرکت خود را با توجه به محرومیت ها شروع می کند، تصریح کرد: اکنون طلابی را تربیت کرده که به محرومان کاری ندارد و فقط به فکر نماز مردم است، این روند مطلوب نیست چرا که مردم باید طلاب را به عنوان دغدغه مندان مردم بشناسند و بگویند که حوزه در برابر حاشیه نشینی شهر ها قیام می کند.
پناهیان خاطرنشان کرد: اکنون اوضاع ارتقاء هویت حوزه به سند قیام امام حسین (ع) است و تحقق این شرایط نیازمند یک نگاه همگانی است چرا که بنده از اوضاع نگاه شخص مدیر حوزه به خوبی آگاه هستم.
وی با اشاره به اینکه حقیقت انقلاب باید در انتخابات رونمایی شود، اظهار کرد: طرح ها را متوقف کردند که پول ها به روی جامعه باز شود، ولی اکنون کار متوقف شده است و نتوانسته به نتیجه برسیم.
این استاد برجسته حوزه اضافه کرد: گفتمان معیشت و اصلاح معیشت به خوبی در انتخابات قابل مشاهده است؛ برطرف محرومیت به عنوان بیرقی بر دوش حوزه علمیه است و نمی توانیم بگوییم که به ما ربطی ندارد چرا که باعث تلقی های غلط می شود، فردی که به امام رضا (ع) توهین کرد شاید بهانه ای بوده که از معیشت مردم غافل شویم هر چند با این عنوان مجرمانه دستگاه قضاییه برخورد می کند.
وی با تاکید بر اینکه اوضاع کنونی کشور باید تغییر کند، مطرح کرد: دلایل مشخصی وجود دارد که بعضی در دستگاه های اجرایی نفوذ کرده و می خواهند کشور را به طرفی هدایت کنند که دیگر نتوانیم کاری انجام دهیم و تسلیم شدن یک راهکار باقیمانده خواهد بود هر چند این یک سوءظن است، ولی علائم و نشانه های متفاوت وجود دارد.
پناهیان با بیان اینکه بار ها در مورد یکی شدن جبهه انقلاب اسلامی تاکیدهای بسیاری مطرح شده است است، عنوان کرد: در سال ۹۲ نیز با این نظریه موافق نبودم، به سادگی نمی توانیم در مورد ضرورت اتحاد کاندیدا ها صحبت کنیم چرا که در شرایط کنونی کاندیداهایی هستند که اندیشه های متفاوت را به سمت خود هدایت می کنند اکنون ضرورتی ندارد که بحث های انحرافی را مطرح کنیم.
وی با اشاره به اینکه نباید دو کاندیدای جبهه انقلاب تخریب شوند، ادامه داد: باید به مردمی مراجعه کنیم که طعم مسائل معیشتی را چشیده و می خواهند به افراد جدید رای دهند؛ نباید این ظرفیت انتخاباتی را از دست دهیم.
پناهیان از حضور دو تفکر متفاوت به نفع مردم در صحنه انتخابات یاد کرد و گفت: اتحاد به عنوان یک عنوان فرعی مطرح است چرا که در نشانه نخست به دنبال تغییر مسیر هستیم و تلاش می کنیم تا به نتیجه برسیم.
وی با تاکید بر اینکه رقبای جبهه انقلاب حرفی جهت گفتن ندارند، تصریح کرد: اگر رقبا برنامه ای داشتند طی چهار سال اخیر کارهای خود را دنبال می کردند، چهار سال گذشته با دولت نیمه امیدوار مواجه بودیم، ولی طی چهار سال آینده با حضور ترامپ با دولت کامل ناامید مواجه خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه رزومه برخورداری از مدیریت کلان به خوبی در کارنامه حجت الاسلام رئیسی قابل مشاهده است، اظهار کرد: این شخص روحیه منم منم گفتن را ندارد.
پناهیان با تاکید بر اینکه فساد در بعضی نقاط لانه کرده است، تصریح کرد: اکنون باندهای مخوف نیازمند جراحی بوده به همین علت فردی که در حافظه شخصی و تجربه علمی خود مهارت برخورد با فساد را دارد باید در راس مدیریت قرار گیرد.
استاد حوزه و دانشگاه گفت: از نظر شرعی موظف هستیم که پای صندوق رای به افراد غیر انقلابی رای ندهیم بلکه از فرد اصلح انقلابی حمایت کرده و در هر نقطه ای از او تبلیغ کنیم.
وی با بیان اینکه جنگ به وسیله لیبرال ها بر کشور عزیزمان ایران تحمیل شد، گفت: اگر غرب گرا ها بر مسند قدرت بنشینند جامعه به سمت تباهی هدایت می شود؛ در دوران اصلاحات تحریم ها افزایش شد چرا که به غرب زده ها اعتماد داشتند، اگر این ها رای بیاورند حتی مختصری که قابل توجه باشد تحریم ها ادامه پیدا می کند، اگر به این تفکرات رای ندهیم آمریکا برابر کشور عزیزمان ایران زانو خواهد زد.
پناهیان با اشاره به اینکه زیاد کردن رای غرب زده ها فشار دشمن بر کشور را زیاد می کند، تصریح کرد: باید شبانه روز تلاش کنیم تا یک رای به سمت تفکر مورد نظر دشمن هدایت نشود تا انقلاب را در برابر افرادی که به دنبال عقب نشینی هستند جلو ببریم.
انتهای پیام/ف

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | انقلاب | انقلابی | انتخابات | انتخابات ریاست جمهوری | انتخابات | استاد حوزه

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

برخی طرح های دولت قبل نیمه تمام مانده چون نگاه به خارج است

۳ سردار محمدرضا نقدی گفت : بخش زیادی از طرح های رو به اتمام دولت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *