قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

مجله باشگاه خبرنگاران - باشگاه خبرنگاران - دانلود کتاب

خانه / اخبار فرهنگی و هنری / هما دِه معلم را ماندگار کرد ، خاطرات پوران درخشنده

هما دِه معلم را ماندگار کرد ، خاطرات پوران درخشنده

زنده یاد هما دِه در فیلم «پرنده کوچک خوشبختی» یکی از نقش‌های ماندگار معلم را در سینمای کشور عزیزمان ایران به یادگار گذاشت، پوران درخشنده کارگردان این اثر اعتقاد

هما دِه معلم را ماندگار کرد ، خاطرات پوران درخشنده

خاطرات پوران درخشنده / هما دِه معلم را ماندگار کرد

عبارات مهم : احساس

زنده یاد هما دِه در فیلم «پرنده کوچک خوشبختی» یکی از نقش های ماندگار معلم را در سینمای کشور عزیزمان ایران به یادگار گذاشت، پوران درخشنده کارگردان این اثر اعتقاد است: «خانم هما دِه با علاقه و علاقه و بدون تاریخ مصرف، بگونه ای نقش معلم فیلم را ایفا کرد که هر بار به فیلم مراجعه کنید،احساس می کنید یک معلم باید اینگونه باشد.»

به گزارش ایسنا،هما دِه در «پرنده کوچک خوشبختی» ایفاگر یکی از ماندگارترین نقش معلمان بوده است؛ او در این فیلم که به وسیله پوران درخشنده در سال 66 ساخته شد، یک معلم روانشناس را بازی کرد که جهت تدریس وارد یک مدرسه دخترانه دانش آموزان استثنایی و ناشنوا می شود و ورودش مصادف با آشنایی با دخترکی ناسازگار و کند ذهن که قصد کشتن هم شاگردان اش را سر کلاس داشته می شود. معلم با تلاش فراوان تلاش در اصلاح شخصیت ناسازگار دخترک می کند که تلاش او تا حد ایثار و جنون پیش می رود.

هما دِه معلم را ماندگار کرد ، خاطرات پوران درخشنده

پوران درخشنده کارگردان سینما راجع به ی نقش ماندگار هما دِه در فیلم «پرنده کوچک خوشبختی» به ایسنا گفت:اولین گزینه ام جهت ایفای این نقش بازیگر دیگری بود و بعد زن هما دِه بودند ولی خوشحالم که ایشان گزینش شدند. این هنرمند جهت رسیدن به این نقش و یک معلم عاشق، بسیار زحمت کشید.

به گفته ی او؛معنای علاقه و ایثار در وجود این هنرمند بود و به معنای واقعی کلمه باعشق و با احساس به ویژگی های فداکاری و گذشت یک معلم نزدیک شد تا توانست این نقش را ماندگار کند.

زنده یاد هما دِه در فیلم «پرنده کوچک خوشبختی» یکی از نقش‌های ماندگار معلم را در سینمای کشور عزیزمان ایران به یادگار گذاشت، پوران درخشنده کارگردان این اثر اعتقاد

درخشنده با اشاره به عنوان فیلم «پرنده کوچک خوشبختی» که در آن نقش برابر زنده یاد هما روستا،یک دختر ناشنوا بود،یادآور شد:ایشان جهت ارتباط با این دختر باید وقت و وقت بیشتری را می گذاشتند بنابراین ساعت ها وقت گذاشتند تا با او ارتباط بگیرند.

او ادامه داد: هما دِه هنرمند فوق العاده ای بود چون عاشق کارش بود و به همین علت هنگامی که نقش معلم را بازی می کرد به دل می نشست.

کارگردان «پرنده کوچک خوشبختی» یادآور شد: من خیلی از ایشان در این همکاری خاطره دارم خصوصا از این جهت که سخت ترین کارها را انجام می داد تا به نقش نزدیک شود و خوشحالم که زن هما دِه این نقش را بازی کرد.

هما دِه معلم را ماندگار کرد ، خاطرات پوران درخشنده

پوران درخشنده که مادرش نیز معلم بوده است،یادآور شد: من از دوران کودکی از نزدیک در کنار یک معلم بودم و هنگامی که هم که زن دِه در فیلم نقش معلم را بازی کرد، احساس کردم که ایشان نقش را بگونه ای بدون تاریخ مصرف بازی می کنند که هر وقت به فیلم رجوع شود،احساس می کنیم باید یک معلم اینگونه باشد.

این کارگردان همچنین 12 اردیبهشت ماه تصویر فیلم «پرنده کوچک خوشبختی» را در اینترنت منتشر کرده است و روز معلم را به تمام معلم های سرزمین اش تبریک گفته است.

زنده یاد هما دِه در فیلم «پرنده کوچک خوشبختی» یکی از نقش‌های ماندگار معلم را در سینمای کشور عزیزمان ایران به یادگار گذاشت، پوران درخشنده کارگردان این اثر اعتقاد

واژه های کلیدی: احساس | پرنده | خوشبختی | کارگردان | ماندگارترین | پوران درخشنده | کارگردان سینما | اخبار فرهنگی و هنری

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

هفتادمین دوره فستیوال فیلم کن از ۱۷ تا ۲۷ ماه می برگزار می‌شود، فرصتی برای دیدار اول با فیلم‌هایی که نقش عمده‌ای در روشن کردن تکلیف سینمای هنری در طی سال خواهند داشت. در فستیوال این دوره ۴۹ فیلم از ۲۹ کشور و از بین ۱۹۳۲ فیلم که به دفتر فستیوال ارسال شده بودند انتخاب شده‌اند. رییس هیأت داوران این دوره پدرو آلمودوار اسپانیایی است و در کنار او ستارگانی مثل ویل اسمیت و جیسکا چستین فیلم‌های بخش مسابقه را قضاوت خواهند کرد. هفتادمین دوره فستیوال فیلم کن - فیلم های جشنواره فیلم کن امسال 2017 هفتادمین دوره فستیوال فیلم کن - فیلم های جشنواره فیلم کن امسال 2017 برای پوستر این دوره از کن، عکسی از سال‌های دور کلودیا کاردیناله انتخاب شده تا انعکاسی باشد از روحیه جشن و شادمانی این دوره و تداوم هفت دهه‌ای جشنواره‌ای که حالا همه برای نمایش فیلم‌هایشان در آن تلاش می‌کنند. در فستیوال این دوره ۴۹ فیلم از ۲۹ کشور و از بین ۱۹۳۲ فیلم که به دفتر فستیوال ارسال شده بودند انتخاب شده‌اند. رییس هیأت داوران این دوره پدرو آلمودوار اسپانیایی است و در کنار او ستارگانی مثل ویل اسمیت و جیسکا چستین فیلم‌های بخش مسابقه را قضاوت خواهند کرد. علاوه بر این، مونیکا بلوچی مجری برنامه افتتاحیه و اختتامیه فستیوال خواهد بود. فیلم افتتاحیه این دوره "ارواح اسماعیل" (آرنو دپلشان) نام دارد و در آن متیو آمالریک، شارلوت گینزبرگ، ماریون کوتیارد و لویی گَرل بازی می‌کنند، که هر دو بازیگر مردش با فیلم‌های دیگری هم در کن حضور دارند.

هفتادمین دوره فستیوال فیلم کن – فیلم های جشنواره فیلم کن

۹۸۳ هفتادمین دوره فستیوال فیلم کن از ۱۷ تا ۲۷ ماه می برگزار می‌شود، فرصتی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *